WEB TV

Η παρακάμερα από τη νίκη – θρίλερ της ΑΕΚ επί του Ατρομήτου (video)

Η πρώτη νίκη της σεζόν για την ΑΕΚ στην OPAP ARENA, με αντίπαλο τον Ατρόμητο, θύμισε λίγο την αντίστοιχη περσινή με τον ίδιο αντίπαλο: στις καθυστερήσεις, με πέναλτι που κέρδισε ο Πέτρος Μάνταλος και που αυτή τη φορά εκτέλεσε με κτύπημα «α λα Πανένκα» ο Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Στο περσινό 1-0, εκτελεστής ήταν ο Νόρντιν Αμραμπατ, ο άνθρωπος που χθες άνοιξε το σκορ, επίσης με πέναλτι που κέρδισε ο MVP Πέτρος Μάνταλος. Από τα 11 μέτρα ισοφάρισε και ο Ατρόμητος στο 89’ και υποχρέωσε την ΑΕΚ να παίξει όλο το χρόνο των 13λεπτων καθυστερήσεων με παίκτη λιγότερο, αφού στη φάση του πέναλτι του Ατρομήτου αποβλήθηκε ο Τζιμπρίλ Σιντιμπέ.

Και πάλι, όμως, οι Νταμπλούχοι του Ματίας Αλμέιδα τα κατάφεραν. Βγήκαν νικητές από μία ποδοσφαιρική μάχη για γερά νεύρα και πλησιάζουν την κορυφή. Η κάμερα του ΑΕΚ ΤV κατέγραψε όλα τα παρασκήνια της συγκλονιστικής βραδιάς και σας τα παρουσιάζει.