AEK FCΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Νίκη της Κ15 της ΑΕΚ επί του ΟΦΗ

Η ΑΕΚ νίκησε 2-1 τον ΟΦΗ σε αγώνα για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2023-24 που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις Athens LifeTech Park στα Σπάτα.

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στον αγώνα από το ξεκίνημα και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με γκολ του Ζούμπου στο 3ο λεπτό. Με τη συμπλήρωση δέκα λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε και το δεύτερο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαρίνου. Ο ΟΦΗ προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε, όμως το 2-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΚ (Βασίλης Αποστόλου): Βαζιντάρης, Ευγένιος, Κουμουκέλης, Σαλτοριάδης (41′ Καρυπίδης) Τσιπουρλιάνος, Στεργιαρόπουλος, Αδάμος (41′ Σιονίδης, Φραντζεσκάκης (51′ Ποντίκης) Μαρίνος, Ζούμπος (61′ Σκαναβής) Ρίννης (71′ Μπουζίκας).