Η Κ19 της ΑΕΚ έδειξε το δρόμο στους άνδρες για νίκη αύριο μέσα στο “Κλεάνθης Βικελίδης”

Η ΑΕΚ πέτυχε μεγάλη ανατροπή και νίκη με 3-2 επί του Άρη Θεσσαλονίκης στην Πυλαία, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2022-23.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 32′ με γκολ του Λαέρτ Πάπα, όμως το ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο αφού ο Άρης ισοφάρισε στο 40′ με τον Χατζηιωάννου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ του Αλμύρα στο 55ο λεπτό, όμως η ΑΕΚ έφτασε σε μεγάλη ανατροπή με δύο γκολ του Τάσου Κοντορουχα ένα στο 67′ και ένα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων!

ΑΡΗΣ (Ηλιόπουλος): Καρακασίδης, Καλτσάς, Κρανιάς, Καραμανλής, Τσομπανίδης, Αλμύρας, Τσέρα (60’ Μακρής), Σγούρος (78’ Οζερ), Χατζηϊωάννου (78’ Τζίμας), Παναγίδης (87′ Τσαλίκογλου), Σταυρόπουλος (60’ Αμπεριάδης).

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Αγγελόπουλος, Νίνος (46′ Κοντάκης) Γιαννούλης (82′ Δημητριάδης) Αντωνόπουλος (65′ Κοσίδης) Βαλκάνης, Γεωργόπουλος, Λαέρτ, Μούτσα (56′ Κυρσανίδης) Γεωργέας Α (56′ Παπανικολόπουλος) Γεωργέας Π, Κοντορουχάς