Πρόκριση στο Final 4 και για την Κ15 της ΑΕΚ

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ νίκησε 3-1 την αντίστοιχη του ΟΦΗ σε αγώνα της 14ης και τελευταίας αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2021-22 στο δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου και προκρίθηκε στο Final 4 της διοργάνωσης ως τέταρτη της βαθμολογίας της κανονικής περιόδου. Στον ημιτελικό θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 7′ με κεφαλιά του Σταύρου Ψυρόπουλου μετά από κόρνερ του Πέτρου Κολοκοτρώνη και ο ΟΦΗ απάντησε στο δεύτερο λεπτό του β’ ημιχρόνου με τον Πατραμάνη. Η ΑΕΚ, όμως, ανέκτησε αμέσως το προβάδισμα με σουτ του Κολοκοτρώνη στο 47′ και έκανε και το 3-1 στο 62′ με κεφαλιά του Γιάννη Σαρρή μετά από εκτέλεση φάουλ του Ιάσονα Ψυχογιού.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Παπαβασιλείου, Αρνίδης, Ψυρόπουλος, Παλαιολόγος, Μαρκόπουλος (41′ Παναγιωτόπουλος) Ντάνι (65′ Πασακυριάκος) Σαχινίδης (62′ Λάμπρου) Ψυχογιός (65′ Κοσιάβελος) Σαρρής, Κολοκοτρώνης, Πεχλιβανίδης (62′ Τσουραμάνης).