Ακάθεκτη ΑΕΚ, 4-0 τον Άγιο Θωμά

Με 4-0 επιβλήθηκε η ΑΕΚ του Αγίου Θωμά για την 3η αγωνιστική του 5ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ποδοσφαίρου Γυναικών. Οι «κιτρινόμαυρες» έδειξαν εξαιρετικό πρόσωπο και κατέκτησαν το τρίποντο, σημειώνοντας το «2×2» στο Πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Χρήστου Χριστόπουλου, από το πρώτο λεπτό είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Με πολύ ωραίο ποδόσφαιρο κρατούσε τη μπάλα και δημιουργούσε συνεχώς ευκαιρίες. Μετά από 3 μεγάλες ευκαιρίες, η Βασιλακοπούλου άνοιξε το σκορ, εν μέσω ξέφρενων πανηγυρισμών. Το 2-0 το σημείωσε η Πλεξίδα με ωραίο τελείωμα, δίνοντας μεγάλη ανάσα στην «Ένωση» που πλέον είχε και διαφορά στο σκορ.

Στο β’ ημίχρονο η εικόνα ήταν όμοια, με την ΑΕΚ να έχει τη μπάλα στα πόδια της και να πιέζει για να σημειώσει κι άλλα τέρματα. Τελικά αυτά ήρθαν από τις Τσιμπουκάκη και Τικοπούλου που βρήκαν αμφότερες δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0 που διατηρεί την ΑΕΚ στην κορυφή.

ΑΕΚ – Άγιος Θωμάς 4-0
Σκόρερς: Βασιλακοπούλου, Πλεξίδα, Τσιμπουκάκη, Τικοπούλου.