Το έχει ξαναπάθει! Οκτώ χαμένοι βαθμοί από το 85′ και μετά για την ΑΕΚ!

Δεν είναι η πρώτη φορά που η ΑΕΚ χάνει παιχνίδι μέσα από τα χέρια της. Το έχει ξαναπάθει κι άλλες φορές έχοντας απωλέσει 8 βαθμούς από το 85′ και μετά.

Οι παίκτες του Αλμέιδα για 4η φορά την φετινή περίοδο έχασαν δύο βαθμούς σε παιχνίδι που κρατούσαν τη νίκη δεχόμενοι γκολ μετά το 85ο λεπτό. Μάλιστα, κατά… διαβολική σύμπτωση, η ισοφάριση έχει έρθει από… αέρος και από την αδυναμία της άμυνας να απομακρύνει τον κίνδυνο.

Πάμε να θυμηθούμε τα παιχνίδια:

Στην 10η αγωνιστική, στις 4 Νοεμβρίου, η ΑΕΚ ισοφαρίστηκε στο τελικό 1-1 από την Κηφισιά από τον Βαφέα στο 85′.

Στις 21 Δεκεμβρίου, για την 15η αγωνιστική, η Ένωση δέχτηκε ψυχρολουσία από τον Πανσερραϊκό με τον Θυμιάνη να εκμεταλλεύεται το λάθος του Αθανασιάδη και να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 94′.

Στις 11 Φεβρουαρίου 2024, για την 22η αγωνιστική, η κεφαλιά του Κεντζιόρα στο 89′ στέρησε στην ΑΕΚ τη νίκη στην Τούμπα απέναντι στον ΠΑΟΚ.

Και χθες, στις 7 Απριλίου, για την 4η αγωνιστική των playoffs, ήταν ο… πεσμένος Οζντόεφ που-και πάλι στο 89′-στέρησε τη νίκη στην ΑΕΚ  και χάρισε έναν πολύτιμο βαθμό στον πάγκο.

Συνολικά, οκτώ χαμένοι βαθμοί που στοιχίζουν ακριβά στην πορεία της ΑΕΚ στο πρωτάθλημα.