AEK ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ

Ισοπαλία στα Σούρμενα και τώρα… Αστέρας!

Ισόπαλη με 1-1 ήρθε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΚ κόντρα στη ΡΕΑ, στο γήπεδο των Σουρμένων, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Women’s Football League.

Οι «κιτρινόμαυρες» ήταν μεν καλύτερες, αλλά δεν μπόρεσαν να «κλειδώσουν» το παιχνίδι, με αποτέλεσμα να δεχθούν την ισοφάριση.

Η «Ένωση» έκανε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο με τεράστιες ευκαιρίες. Η Ίβιτς είχε δύο δοκάρια, ενώ χάθηκαν αρκετές φάσεις, μέσα από τις οποίες η ΑΕΚ θα μπορούσε να βρει το γκολ.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενες ισορρόπησαν το ματς, αλλά η Στεφάτου με κεφαλιά στο 59’ άνοιξε το σκορ για τον «Δικέφαλο». Ωστόσο, δύο λεπτά αργότερα, η ΑΕΚ δέχθηκε την ισοφάριση. Η Ντζανή έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία στο 82’ και ως εκ τούτου, η αναμέτρηση έληξε ισόπαλη. Πλέον, οι παίκτριες του Νίκου Κωτσοβού συγκεντρώνονται πλήρως στον μονό νοκ άουτ Προημιτελικό του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσουν στα Σούρμενα τον Αστέρα Τρίπολης.