Όρθια στο 92′ μέσα στο Βόλο

H ΑΕΚ Β αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Νίκη Βόλου στο γήπεδο Νεάπολης Βόλου σε αγώνα της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς (7′) με ένα σουτ του Τάσου Τζιώρα, όμως η ΑΕΚ Β έφτασε στην ισοφάριση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με το πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο αρχηγός της ομάδας Θεοδόσης Μαχαίρας.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Γκαραβέλης, Κάσσος (71′ Τοπαλίδης) Στίκας, Γιαννίτσης, Αναστασίου, Κυριακίδης, Λίταινας (72′ Πέττας)) Γαβριηλίδης, Πολίτης (82′ Βουκελάτος) Κρητικός (50′ Να) Τζιώρας.

ΑΕΚ Β: Θεοχάρης, Κανελλόπουλος, Χρυσόπουλος, (72′ Χρυσόπουλος) Γεμπόα, Παυλίδης, Σαμπανάτζοβιτς (57′ Γκολφίνος) Ρουκουνάκης, Κάτσικας (46′ Τζ. Γκαρσία) Λαμαράνα (82′ Χριστόπουλος) Μαχαίρας, Θεοδωρίδης.