AEK ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ

Εντός έδρας ισοπαλία για την ΑΕΚ

Μεγάλη ευκαιρία να ανέβει στην 4η θέση της βαθμολογίας απώλεσε η ΑΕΚ, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με το Βόλο στο Δ.Γ. Σουρμένων, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Women’s Football League.

Η ομάδα του Νίκου Κωτσοβού, δεν κατάφερε να κατακτήσει το τρίποντο που θα της έδινε μεγάλη βαθμολογική και ψυχολογική ώθηση, καταφέρνοντας όμως και πάλι να μείνει αήττητη στις καθυστερήσεις, μιας και ισοφάρισε στο 92′.

Η ΑΕΚ είχε αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξει πρώτη το σκορ, χωρίς όμως επιτυχία. Όσο περνούσε η ώρα οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να διεκδικήσουν το γκολ, και τελικά το πέτυχαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 71′. Οι «κιτρινόμαυρες» αντέδρασαν και κυνήγησαν μέχρι τέλους την ισοφάριση η οποία ήρθε στις καθυστερήσεις. Μετά από κόρνερ, η Στεφάτου σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα, με το γκολ να χρεώνεται ως αυτογκόλ.

ΑΕΚ – Βόλος 2004 1-1