Προσπάθησε για την ισοφάριση, αλλά δεν την κατάφερε

Η ΑΕΚ Β γνώρισε την ήττα από τον Λεβαδειακό με 0-1, σε παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League 2 που διεξήχθη σήμερα στο Σεραφείδειο.

Η ομάδα του Νίκου Κούστα βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 9ο λεπτό, πάλεψε για να επιστρέψει στο παιχνίδι, δημιούργησε ευκαιρίες τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο (στο οποίο ήταν σαφώς ανώτερη από τον αντίπαλο), όμως τελικά δεν κατάφερε να σκοράρει.

ΑΕΚ: Θεοχάρης, Κάτσικας, Χρυσόπουλος, Γεμπόα (77′ Σαμπανάτζοβιτς), Κανελλόπουλος (85′ Γεωργέας), Φοφανά, Λαμαράνα, Χριστόπουλος (63′ Γκαρσία), Μαχαίρας, Σκόνδρας (63′ Γκολφίνος), Θεοδωρίδης (63′ Τιεϊ).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Γκροφ, Βήχος, Λιάγκας, Τσάπρας, Τσελεπίδης, Μεχία, Μπελμόντε (76′ Ντεντάκης), Νίκας (62′ Συμελίδης), Κουάδρα (89′ Λόπεθ), Γιαννιώτας (76′ Πολέτο), Τσιριγώτης.