Την… έστησαν στη Θεσσαλονίκη (video)

Δεν τα κατάφερε στη Θεσσαλονίκη η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΚ, καθώς γνώρισε την ήττα 1-0 από τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Women’s Football League.

Καθοριστικό ρόλο στο αποτέλεσμα έπαιξε η διαιτησία του Αλεξάνδρου Μέγα, ο οποίος μας έμαθε νέους κανονισμούς σχετικά με το τι είναι πέναλτι και τι όχι!

Στο 2ο λεπτό του αγώνα, δεν δόθηκε πεντακάθαρο πέναλτι σε αντικανονικό μαρκάρισμα της Γκούνη στην Λόπες, καθώς όπως φαίνεται και από το το βίντεο, υπάρχει ξεκάθαρη επαφή. Ο κύριος Μέγας, ύστερα, έδωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ανύπαρκτο πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ, ανεξαρτήτως αν δεν κατέληξε σε εύστοχη εκτέλεση. Η Τσελέντη έχει βρει μόνο μπάλα στο τάκλιν που κάνει στη Χέλμβαλ, ωστόσο ο κ. Μέγας είδε… πέναλτι!

Το γκολ του ΠΑΟΚ το πέτυχε η Καλέση στο 49ο λεπτό.

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 1-0