AEK ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ

Νίκη με εξαιρετική εμφάνιση

Η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 των Νέων Ατρομήτου, στο γήπεδο των Σουρμένων, στο πλαίσιο της 4ηςαγωνιστικής της Women’s Football League.

Η «Ένωση» έπαιξε πολύ όμορφη μπάλα και συνέχισε το αήττητο σερί της στην «παρθενική» της παρουσία στα «σαλόνια» του γυναικείου ποδοσφαίρου. Αξίζει να σημειωθεί, πως η ΑΕΚ δεν έχει δεχθεί κανένα γκολ τη φετινή σεζόν.

Στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ είχε την κατοχή, ενώ στο 20ο λεπτό η Πινέδα έχασε μία πολύ καλή ευκαιρία να σκοράρει με σουτ εντός περιοχής. Η Λόπες, επίσης, δεν ευστόχησε στο 38’, με αποτέλεσμα το σκορ του ημιχρόνου να είναι 0-0.

Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ μπήκε δυναμικά, με την Κόλλια στο 48’ να κερδίζει το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε η Καπνίση, η οποία άνοιξε το σκορ. Η «Ένωση» διπλασίασε τα τέρματά της με τη Ντζάνη στο 89’, με το 2-0 να είναι και το τελικό σκορ.

AEK – Νέες Ατρομήτου 2-0