Υπό το βλέμμα Μελισσανίδη ισόπαλη η ΑΕΚ Β (1-1) στην Ηλιούπολη

Η ΑΕΚ Β αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Ηλιούπολη σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο Α’ Γήπεδο Ηλιούπολης.

Η ΑΕΚ Β έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί στο 4ο λεπτό με το πέναλτι που εκτέλεσε άουτ ο Αποστόλης Χριστόπουλος, μετά από ανατροπή του Τζάλοου Λαμαράνα στην αντίπαλη περιοχή.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Άντο στο 55′ και η ΑΕΚ Β ισοφάρισε στο 68′ με κεφαλιά του Ζίγκα Λάτσι από το ύψος του δεύτερου δοκαριού, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντίνου Ρουκουνάκη.

Μεταξύ των θεατών του αγώνα στο γήπεδο της Ηλιούπολης ήταν και ο κ. Δημήτρης Μελισσανίδης.

Η σύνθεση ΑΕΚ Β: Γκίνης (46′ Τλεμκανί) Ραντόνια, Λάτσι, Κοσίδης, Π. Γεωργέας (66′ Γιαννούλης) Φοφανά, Λαμαράνα (54′ Ρουκουνάκης) Σκόνδρας (46′ Πανεράς) Χριστόπουλος (66′ Δημοσθενιάδης) Ανδρικόπουλος (66′ Λεφράνκ) Τζ. Γκαρσία.