Σήκωσαν ψηλά τη σημαία οι Ποδηλάτες της ΑΕΚ

Νέα μετάλλια και διακρίσεις για το ποδηλατικό τμήμα της ΑΕΚ!

Συγκεκριμένα, ο Στράτος Μανωλίδης αγωνίστηκε με την Εθνική ομάδα ποδηλασίας Εφήβων ΜΤΒ και κατέκτησε δύο μετάλλια. Το Σάββατο (07/07) έλαβε μέρος σε αγώνα ΜΤΒ XCO C1 και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, ενώ την Κυριακή (08/07) κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην Crna Trava της Σερβίας στην κατηγορία Men junior-Cross-Country OLYMPIC!

Παράλληλα, επιτυχίες εχαμε και στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου Μάστερς που διεξήχθη στη Τρίπολη. η ομάδα μας επέστρεψε με ένα χάλκινο μετάλλιο με τον Βαγγέλη Σακέλλη στον αγώνα της αντοχής στην κατηγορία Γ΄.

Αναλυτικά αποτελέσματα:
Αγώνας ατομικής χρονομέτρησης:
Κατηγορία Γυναικών: Ελένη Νίκα-7η θέση
Κατηγορία Ανδρών ΜΓ΄: Γιώργος Χατζηπασχάλης-11η θέση

Αγώνας αντοχής:
Μάστερ Β΄: Αντώνιος Στεφανουδάκης-35ος, Ρωμύλος Καραβέζης-36ος
Μάστερ Γ΄: Ευάγγελος Σακέλλης-3ος, Αναστάσιος Φίλιος-4ος, Νικόλαος Κωνσταντόπουλος-12ος, Ανδρέας Γεωργόπουλος-24ος, Γιώργος Χατζηπασχάλης-εγκατέλειψε.

Ο Κώστας Κατσιλιέρης ύστερα από πτώση στον αγώνα τους Σαββάτου εγκατέλειψε τους αγώνες.

Τέλος, το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε στο Όπεν στο Αλιγκάρι Γουμένισσας ο Αντώνης Παπαδόπουλος μεταξύ 58 αθλητών, σηκώνοντας ψηλά τη σημαία της ΑΕΚ!