Νταμπλούχες οι Κοριτσάρες της ΑΕΚ, πήραν και το Κύπελλο κόντρα στον ΠΑΟ

Ακόμα μία κούπα θα έρθει στη Νέα Φιλαδέλφεια, καθώς η γυναικεία ομάδα Futsal της ΑΕΚ σε ένα συγκλονιστικό Τελικό Κυπέλλου στον Γέρακα, επικράτησε 7-6 στα πέναλτι του Παναθηναϊκού, με το σκορ τόσο στην κανονική, όσο και στην παράταση να είναι 1-1.

Μάλιστα, αυτή είναι η τρίτη κούπα της ΑΕΚ για τη φετινή σεζόν, καθώς στην αρχή της αγωνιστικής χρονιάς οι «κιτρινόμαυρες» είχαν κατακτήσει το Σούπερ Καπ, ενώ νωρίτερα -φέτος- και το πρωτάθλημα Ελλάδας.

Το παιχνίδι ήταν άκρως ανταγωνιστικό, με τις δύο ομάδες, βέβαια, να παρουσιάζονται αγχωμένες, καθώς επρόκειτο για τον τελευταίο αγώνα της σεζόν, που θα έκρινε ακόμα μία κούπα. Όμως, οι «κιτρινόμαυρες» έδειξαν πως είχαν τα ψυχικά αποθέματα, προκειμένου να φθάσουν σε ακόμα μία φετινή κατάκτηση. Το σκορ άνοιξε η Στεφάτου στο 13′ για την ΑΕΚ, με την Δημητρίου να ισοφαρίζει 10 λεπτά αργότερα. Το ματς έτσι πήγε μέχρι τέλους, όμως με τις «κιτρινόμαυρες» να επικρατούν 7-6 στα πέναλτι!