Κέρδισε τον Παναθηναϊκό μέσα στην έδρα του, έτοιμη για F4!

Μεγάλη νίκη για την Κ21 της ΑΕΚ που επικράτησε με 3-2 σετ του Παναθηναϊκού μέσα στο «Π. Γιαννακόπουλος»!

Η ομάδα του Γιώργου Μάντζιου επιβλήθηκε του «τριφυλλιού» στο πλαίσιο εξ αναβολής αγώνα για την 11η αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ και ολοκλήρωσε την Α’ Φάση με 11 νίκες και μόλις 1 ήττα και στη 2η θέση, 1 βαθμό μακριά από την κορυφή.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε με 0-1 στα σετ (20-25), οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν την κατάσταση (27-25, 25-20), όμως οι νεαροί μας αθλητές με εξαιρετική εμφάνιση και δείχνοντα τρομερά ψυχικά αποθέματα όχι μόνο έστειλαν το ματς στο τάι μπρέικ (14-25), αλλά κατέκτησαν και τη νίκη (10-15).

Πλέον, οι «κιτρινόμαυροι» ετοιμάζονται για το Final Four, όπου θα αντιμετωπίσουν τον ΣΦΑ Μελισσίων στον Ημιτελικό, ενώ το άλλο ζευγάρι είναι Πανερυθραϊκός-Παναθηναϊκός.

Οι Ημιτελικοί θα διεξαχθούν στις 12/02, με ΑΕΚ και Πανερυθραϊκό γηπεδούχους, ενώ ο Μικρός και ο Μεγάλος Τελικός θα διεξαχθούν στις 19/02, με τις έδρες να γίνονται γνωστές στις επόμενες μέρες.

Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΕΚ 2-3
Τα σετ: 20-25, 27-25, 25-20, 14-25, 10-15.