Προέχει πρώτα το παιχνίδι και μετά ο τίτλος για τους πρωταθλητές Κ9 της ΑΕΚ

Άλλη μία σπουδαία επιτυχία σημείωσαν οι Ακαδημίες του Futsal και συγκεκριμένα η Κ-9. Οι μικροί μας αθλητές επικράτησαν με 3-1 της Καλλιθέας στον τελικό και κατέκτησαν το Πρωτάθλημα Ελλάδος, σηκώνοντας ψηλά τη σημαία του Συλλόγου.

Με δύο τέρματα του Βαγγέλη Φάλτακα και ένα του Ηρακλή Μιχαλόπουλου, η “Ένωση” έφτασε στη νίκη και το τρόπαιο, προσθέτοντάς το δίπλα στο Πρωτάθλημα της Κ-11 και το Κύπελλο της Κ-18.

Η ομάδα του Ορέστη Δεληβελιώτη, έτσι, κατέκτησε τον πρώτο τίτλο στην ιστορία της ΑΕΚ στην κατηγορία και ολόκληρη η οικογένεια του Συλλόγου συγχαίρει θερμά τον ίδιο και τους αθλητές του.

Φυσικά αυτό που προέχει για τα μικρά παιδιά είναι πρώτο το παιχνίδι, να μάθουμε τα μυστικά του αθλήματος κι έπειτα ο τίτλος.