Εντυπωσιακό ξεκίνημα η Κ15 της ΑΕΚ

H ΑΕΚ νίκησε 3-0 τον Βόλο ΝΠΣ σε αγώνα για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ15 Super League 2024-25 που πραγματοποιήθηκε στο στάδιο «Ολγα Βασδέκη».

Ολα είχαν κριθεί από τα μισά του πρώτου μέρους (40 λεπτά η διάρκεια των ημιχρόνων στο πρωτάθλημα Κ15). Ο Μάκος άνοιξε το σκορ με απευθείας φάουλ στο 3′ και η συνέχεια ήταν εξίσου εντυπωσιακή για την ΑΕΚ, παρά το γεγονός ότι ο σκόρερ του πρώτου γκολ αντικαταστάθηκε στο 15′ λόγω τραυματισμού. Στο 20′ ο Ορφανός έκανε το 0-2 και στο 22′ ήρθε το 0-3 από σουτ του Μπέλια μετά από ασίστ του Μούτσα στην αντεπίθεση. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ, αφού στη συνέχεια ο Βολος δεν κατάφερε να απειλήσει, αλλά και η ΑΕΚ δεν αξιοποίησε τις άλλες ευκαιρίες που δημιούργησε.

ΑΕΚ (Στέλιος Μουντανάρης): Γκανούρης, Αρβανίτης, Τερζόπουλος, Χατζόπουλος (60′ Κατσούδας) Μούτσα, Κασίδης, Μπέλιας, Ασπιώτης (60′ Σαράντης) Μάκος (15′ Μεργούπης) Τσαντίλας (65′ Σπαθάρης) Ορφανός (65′ Σιόλας).