Έμεινε στο μηδέν με τις Νέες Ατρομήτου

Ισόπαλη (0-0) ήρθε η ΑΕΚ στο Περιστέρι κόντρα στις Νέες Ατρομήτου, στο πλαίσιο της 17ηςαγωνιστικής της Women’s Football League.

Οι «κιτρινόμαυρες» είχαν την ευκαιρία να φύγουν με το «διπλό», καθώς η γηπεδούχος ομάδα έπαιζε για 50 λεπτά, περίπου, με 10 παίκτριες, αλλά δεν εκμεταλλεύτηκε την υπεροχή της.

Όσον αφορά το πρώτο ημίχρονο, παρότι η ΑΕΚ είχε την κατοχή, δεν μπόρεσε να δημιουργήσει ευκαιρίες στην εστία της ομάδας του Περιστερίου. Στο 44ο λεπτό η Κριέζη του Ατρομήτου αποβλήθηκε, δικαίως, με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Οι ποδοσφαιρίστριες της ΑΕΚ, στο fair play της χρονιάς, αγκάλιασαν την αρχηγό του Ατρομήτου, η οποία ήταν εμφανώς στεναχωρημένη.

Στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΚ είχε τις ευκαιρίες της, κυρίως με σουτ εκτός περιοχής. Όμως, ο Ατρόμητος είχε την μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, καθώς κόντρα στη ροή του παιχνιδιού κέρδισε πέναλτι στο 67’. Η Χατζηχαριστού, όμως, προέβη σε μία μεγάλη απόκρουση, καθώς μάντεψε σωστά τη γωνία που σημάδεψε η Γατούδη.

Νέες Ατρομήτου – ΑΕΚ 0-0