Γκέλα για την ΑΕΚ στα Τρίκαλα

Ισόπαλη (1-1) ήρθε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΚ, απέναντι στη Θεόνη Τρικάλων 2011, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Women’s Football League. Μετά το τέλος της αναμέτρησης, γνωστοποιήθηκε στον προπονητή, Νίκο Γκαλίτσιο, το τέλος της συνεργασίας του με την ΑΕΚ.

Τα Τρίκαλα άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό, έπειτα από λάθος της ΑΕΚ. Η «Ένωση» είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και μάλιστα, τρία λεπτά αργότερα, παραλίγο να έρθει η ισοφάριση από κεφαλιά της Κόλλια, ύστερα από σέντρα της Μπαρτζακλή. Το 1-1 πέτυχε η Μπριάνα, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, η «Ένωση» μπήκε πιο δυνατά. Και είχε δύο καλές ευκαιρίες με την Πινέδα. Η πρώτη με σουτ της Κολομβιανής στο 60’ και η δεύτερη, με την ίδια αθλήτρια, η οποία, έπειτα από ανέβασμα της Τριβυζάκη, επιχείρησε εκ νέου το σουτ, με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ. Η «Ένωση» πίεσε μέχρι τέλους, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει την ολική ανατροπή.