Κάκιστη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και ήττα για την ΑΕΚ Β (video)

Η ΑΕΚ Β ηττήθηκε με 0-3 από τη Νίκη Βόλου σε αγώνα που διεξήχθη στο Σεραφείδειο, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν καλύτερες προϋποθέσεις για γκολ και έφτασαν δύο φορές σε αυτό στο δεύτερο ημίχρονο, αρχικά με τον Ριμπέιρο στο 65′ και λίγο αργότερα (77′) με τον Μιράντα. Νέα ατυχία για τον ταλαιπωρημένο από τραυματισμούς Άνελ Σαμπανάτζοβιτς που έφυγε από το γήπεδο με μυϊκό τραυματισμό, μόλις τέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγώνα!

ΑΕΚ Β: Γκίνης, Κάτσικας, Κοσίδης, Χρυσόπουλος, Γεωργέας, Ραντόνια, Ρουκουνάκης (67′ Σαμπανάτζοβιτς – 73′ Πανεράς) Ανδρικόπουλος (67′ Κοντορουχάς) Λαμαράνα, Χριστόπουλος (83′ Σταμούλης) Τιεϊ (83′ Μουστάκας)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Γκαραβέλης, Κάσσος, Μπαχανάκ (55′ Γρομητσάρης) Ανδρέου, Αναστασίου, Γαβριηλίδης (55′ Λίταινας) Παναγιωτίδης, Κυριακίδης, Ριμπέιρο (79′ Τοπαλίδης) Κρητικός (64′ Κρητικός) Τζιώρας (64′ Μοράρ).

Διαιτητής: Ανδρέας Βλάχος (ΕΠΣΑΝΑ)
Βοηθοί: Κωνσταντίνος Σούζας (ΕΠΣΑΝΑ) Δήμητρα Τσαγανού (ΕΠΣΔΑ)
4ος: Αλέξανδρος Δραγάτης (ΕΠΣΑΝΑ)