AEK FCΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Η ΑΕΚ Β “τσίμπησε” βαθμό από τον Απόλλωνα Πόντου

H ΑΕΚ Β αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον Απόλλωνα Πόντου, στο Δημοτικό Στάδιο Πολυκάστρου, σε ματς για την 8η αγωνιστική της Super League 2.

Η ομάδα του Νίκου Κούστα ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 34’ με γκολ του Αλέξη Γκολφίνου, όμως ισοφαρίστηκε δύο λεπτά αργότερα με πλασέ του Χρήστου Αλμπάνη, ο οποίος στο 64’ ολοκλήρωσε την ανατροπή για τον Απόλλωνα κάνοντας το 1-2. Ωστόσο, οι Κιτρινόμαυροι πίεσαν μέχρι το τέλος και δικαιώθηκαν στην εκπνοή, με τον Αποστόλη Χριστόπουλο να σκοράρει στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Απόλλων Πόντου: Κίναλης, Καλογέρης, Τζαλόσι, Αλμπάνης, Αμαραντίδης, Μέτγκενμπεργκ (55′ Καρδάρης), Μουμίν, Αμπουντού (58′ Ίννος), Καζάου, Αγουάδο, Ντε Τομάς (79′ Ζαπουνίδης).

ΑΕΚ Β: Γκίνης, Κανελλόπουλος (70′ Τιεΐ), Κοσίδης, Χρυσόπουλος, Γεωργέας (61′ Ανδρικόπουλος), Κάτσικας, Ρουκουνάκης, Φοφανά, Λαμαράνα, Γκολφίνος (56′ Χριστόπουλος), Κοντορουχάς (70′ Τζ. Γκαρσία).