Η ΑΕΚ έκανε το “4 στα 4”

Συνέχεια στις εντυπωσιακές της εμφανίσεις έδωσε η ανδρική ομάδα Futsal της ΑΕΚ, καθώς επικράτησε εύκολα με 11-3 του Νέου Ικονίου για την 4η αγωνιστική της Futsal Super League.

Η ομάδα του Άγγελου Εμμανουηλίδη δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο, κυριάρχησε από το πρώτο λεπτό και έφτασε στο «4Χ4» στο Πρωτάθλημα, σημειώνοντας επίσης για 4η φορά διψήφιο αριθμό τερμάτων.

Έτσι, οι «κιτρινόμαυροι» πάνε με το απόλυτο των νικών στα δύο διαδοχικά ντέρμπι, με Αθήνα ’90 και ΑΣΕ Δούκα που ακολουθούν.

Αγωνιστικά, Φίτο και Σάλας σκόραραν από ένα και δύο τέρματα αντίστοιχα, με την ΑΕΚ να φτάνει στο 3-0 μόλις στο 6′. Το γκολ του Ταρνανίδη στο 8′ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0, ενώ μέχρι να λήξει το πρώτο μέρος η ΑΕΚ προηγούνταν ήδη με 7-0 με τέρματα των Τριαντάφυλλου (2) και Αδαμόπουλου.

Στο β’ ημίχρονο, Σάλας και Τροβάτο διαμόρφωσαν το 9-0, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν το γκολ της τιμής στο 34′. Ντάτης και Ταρνανίδης βρήκαν δίχτυα, με το 11-3 να είναι το τελικό σκορ.

ΑΕΚ – Νέο Ικόνιο 11-3
Σκόρερς: Φίτο, Σάλας (3), Ταρνανίδης (2), Τριανταφύλλου (2), Αδαμόπουλος, Τροβάτο, Ντάτης.