Ήττα στο Μαυροβούνιο με καλή εμφάνιση

Την ήττα με 53-26 γνώρισε η ΑΕΚ από την RLK Arsenal στο Μαυροβούνιο, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Balkan Super League. Η «Ένωση» τα έδωσε όλα κόντρα σε έναν ισχυρό αντίπαλο, ενώ μετρούσε σοβαρές απουσίες, λόγω τραυματισμών και όχι μόνο.

Οι μάχες που δόθηκαν κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού ήταν ομηρικές, με τη νίκη να κρίνεται στις λεπτομέρειες. Οι «κιτρινόμαυροι» υπέπεσαν σε ορισμένα ατομικά λάθη, λόγω της κούρασης, αλλά και της εμπειρίας των γηπεδούχων, με την πλάστιγγα να γέρνει υπέρ τους στα τελευταία λεπτά.

Πλέον, ο «Δικέφαλος» θα προσπαθήσει να διορθώσει τα λάθη του και με στόχο το απόλυτο των νικών εντός έδρας να διεκδικήσει την πρόκριση.