Παναγιωτάρας: Θέλουμε να μάθουμε μέσα από τα λάθη μας

Ικανοποιημένος για την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του δήλωσε ο Νίκος Παναγιωτάρας. Ο προπονητής της ΑΕΚ Β μίλησε για την ισοπαλία στη Σπάρτη (1-1) με τον Αστέρα Βλαχιώτη ενώ έστειλε μήνυμα συμπαράστασης στους ανθρώπους της Ουκρανίας.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

“Είχαμε ένα καλό πρώτο ημίχρονο κρατήσαμε την μπάλα περισσότερο από τον αντίπαλό. Είχαμε την υπεροχή, είχαμε και κάποιες κλασικές ευκαιρίες από τις οποίες θα μπορούσαμε να πετύχουμε και ενα δεύτερο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο οπισθοχώρησαμε λιγάκι. Δεν μπορέσαμε να κρατήσουμε την μπάλα με αποτέλεσμα να πάρει μέτρα ο αντίπαλος και κατάφερε να πετύχει ένα γκολ στο τελευταίο λεπτό. Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παιδιών έτσι κι αλλιώς η διαδικασία στο πρωτάθλημα έχει εκπαιδευτικό χαρακτήρα. Θέλουμε να μάθουμε μέσα από τα λάθη μας. Θέλουμε να γινόμαστε καλύτεροι για να έχουμε μια εξέλιξη. Σίγουρα το ποδόσφαιρο έρχεται σε δεύτερη μοίρα με αυτά που γίνονται αυτές τις μέρες στην Ουκρανία και θέλω να δηλώσω πως οι σκέψεις μας είναι και εκεί. Συμμεριζόμαστε τον πόνο και την ανησυχία που περνάνε εκεί αυτοί οι άνθρωποι”.