AEK FCΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Έχασαν αλλά δεν ξέχασαν τον συμπαίκτη τους

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 0-1 από τον ΠΑΟΚ σε αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2024-25 στις εγκαταστάσεις Athens LifeTech Park στα Σπάτα.

Μετά από ένα απολύτως ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια χωρίς γκολ. Η στιγμή που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στο τρίτο λεπτό του δεύτερου μέρους όταν ο ΠΑΟΚ έφτασε στο γκολ με τον Χατσίδη. Η ΑΕΚ προσπάθησε να αντιδράσει και να φτάσει στην ισοφάριση αλλά δεν κατάφερε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

ΑΕΚ (Σοφιάν Σερφά): Καλλιάρος, Σελλάς (12′ Παπαζήσης Παντελής) Ψυρόπουλος, Χριστακόπουλος, Τσαραμανίδης, Πρέκας, Μούτσα, Παλαιολόγου, Ελέζι (71′ Παπαζήσης Δημήτρης) Ράπτης (72′ Γεωργάτος) Κοντορουχάς (63′ Μισέλ).

Πριν την έναρξη του αγώνα οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ φωτογραφήθηκαν κρατώντας τη φανέλα του συμπαίκτη τους Άρη Ανδρικόπουλου που πρόσφατα υποβλήθηκε σε εγχείρηση στον ώμο