Πρώτη ήττα για την ΑΕΚ Β

Την πρώτη ήττα στη Super League 2 γνώρισε η ΑΕΚ Β από την Κηφισιά με 4-2 στο Ζηρίνειο για την 3η αγωνιστική του Β ομίλου.

Η ομάδα του Σεμπαστιάν Λέτο προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό με τον Παντελίδη, η Ενωση απάντησε άμεσα με τον Σόσα (11΄), αλλά με τέρματα του Ρότσα στο 14΄ και του Μάναλη στο 21΄ οι γηπεδούχοι εξασφάλισαν σημαντικό προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο «Δικέφαλος» μείωσε στο 57΄ ξανά με τον Σόσα, αλλά το γκολ του Σμπώκου στο 87΄ «σφράγισε» τη νίκη της Κηφισιάς, που έφτασε τους επτά βαθμούς (όσους έχει και ο Πανιώνιος).

Κηφισιά (Λέτο): Νικοπολίδης, Σόουζα (66′ Μποτία), Σιμόν Ντέιβιντ (66′ Σμπώκος), Τετέι (58′ Κυριόπουλος), Παντελίδης (86′ Μίλερ), Εμπό, Ρότσα, Σωτηράκος, Ντίαζ (66′ Παυλάκης), Μάναλης, Μαζουλουξής.

ΑΕΚ Β (Κούστας): Θεοχάρης, Παυλίδης, Κοσίδης, Παυλάκης, Κατσικάς (79′ Βαλκάνης), Ρουκουνάκης, Μαρούτσης (46′ Κολιμάτσης), Νίνο (68′ λ.τ Κοντονίκος), Σόσα (79′ Μπέκος), Ντοναλντόνι (65′ Λεφράνκ), Θεοδωρίδης.