Καλύτερη η ΑΕΚ, αλλά…

H AEK αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Παναιτωλικό σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 Super League 2024-25 στις εγκαταστάσεις Athens LifeTech Park στα Σπάτα.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με υπεροχή της γηπεδούχου ομάδας που σε δύο περιπτώσεις σημάδεψε τα δοκάρια, όμως το σκορ άνοιξε ο Παναιτωλικός κόντρα στη ροή του αγώνα. Η ΑΕΚ έφτασε στην ισοφάριση πριν το ημίχρονο με σκόρερ τον Κωνσταντίνο Σαββίδη και προσπάθησε σε όλο το δεύτερο μέρος να πετύχει και δεύτερο γκολ, πιέζοντας την αντίπαλη εστία. Το 1-1, όμως ήταν το τελικό σκορ.

ΑΕΚ (Αρης Σχίζας): Δούκας, Δελαπόρτας, Αρβανιτάκης, Αλ Νασασίμπι, Φασφαλής, Σαββίδης, Μαρτόπουλος, Γκολφίνος, Ναλιτζής, Τσόμος, Παπαδημητρίου. Αγωνίστηκαν και οι Κωσκολέτος, Μούρτζινος, Ποριάζης, Τσιάρας.