ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ

Ο Τσαγκαράκης στο VAR “καθάρισε” για τον Ολυμπιακό!

Ξεφτίλισαν και το VAR στον Ολυμπιακό κι ακόμα είμαστε στην 2η αγωνιστική!

Ο Τσαγκαράκης έβαλε όπου ήθελε τις γραμμές και οι Πειραιώτες με γκολ του Γιάρεμτσουκ νίκησαν την εξαιρετική στο δεύτερο ημίχρονο Athens Kallithea με 2-1. Στη συγκεκριμένη φάση ο Ελ Καμπί ήταν σε θέση οφσάιντ αλλά οι γραμμές του Τσαγκαράκη από το VAR ήταν τελείως λάθος!

Η ομάδα του Πειραιά είχε τον έλεγχο στο α΄ μέρος, προηγήθηκε γρήγορα και συγκεκριμένα στο 14΄ με τον Νορβηγό πλάγιο μέσο Κρίστοφερ Βέλντε, αλλά στο 60ο λεπτό οι βελτιωμένοι μετά το ημίχρονο φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ρόμπερτς Ουλντρίκις στο 60ό λεπτό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης, Ρόντινεϊ, Πιρόλα, Μπιανκόν (69΄ Γκαρθία), Ορτέγκα, Έσε (49΄ Στάμενιτς), Ντόη, Τσικίνιο (68΄ Γιάρεμτσουκ), Βέλντε (69΄ Μασούρας), Μαρτίνς, Ελ Κααμπί

ATHENS KALLITHEA (Μάσιμο Ντονάτι): Μπαραγκάν, Μεχίας (40΄ Ντεμέτριους), Ισιμάτ, Πασαλίδης, Μανθάτης, Ματίγια (84΄ Λουκινας), Μότοκ, Σοΐρι (75΄ Χάνουσεκ), Μερκάτι (46΄ Ντιμπά), Μουτίνιο (84΄ Βασιλόγιαννης), Ουλντρίκις