WEB TV

Η παρακάμερα του ΑΕΚ – Παναθηναϊκός (video)

Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να μπει με νίκη στη διαδικασία των Play Offs, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των Play Offs της STOIXIMAN SUPER LEAGUE 2022-23.

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα είχε την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, όμως δεν κατάφερε να βρει το γκολ της νίκης, ενώ είδε τον διαιτητή Νταμπάνοβιτς να καταλογίζει πέναλτι υπέρ της στο δέκατο λεπτό των καθυστερήσεων για αντιαθλητικό μαρκάρισμα του Παλάσιος στον Αραούχο και να το παίρνει στη συνέχεια πίσω χωρίς κάποια υπόδειξη από το VAR!

Οι πιο ξεχωριστές στιγμές του αγώνα, βέβαια, ήταν αυτές λίγο πριν από την έναρξη του, όταν η ΑΕΚ και ο κόσμος της τίμησαν τον μεγάλο Μίμη Παπαϊωάννου που έφυγε από τη ζωή την περασμένη Τετάρτη.