WEB TV

Συγκινήσεις, ένταση και γκολ: Η παρακάμερα του Ιωνικός – ΑΕΚ (video)

Σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή της βαθμολογίας (-1) έφτασε η ΑΕΚ, καθώς επικράτησε το απόγευμα της Κυριακής του Ιωνικού, στη Νίκαια, με 1-2, σε ένα παιχνίδι που προσέφερε μεγάλες συγκινήσεις.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 38’ με γκολ του Σεμπά, όμως η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα έδειξε το πάθος της για την ανατροπή μέχρι το τελευταίο λεπτό, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 82’ με κεφαλιά του Ντομαγκόι Βίντα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Πάολο Φερνάντες και πήρε τη νίκη χάρη σε γκολ του Στίβεν Τσούμπερ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, έπειτα από ωραία κάθετη μπαλιά του Πέτρου Μάνταλου.

Η κάμερα του ΑΕΚ TV ήταν στο γήπεδο της Νίκαιας και κατέγραψε όλα τα παρασκήνια της αναμέτρησης…