Εντός έδρας ήττα για την ΑΕΚ Β (0-1) από τα Χανιά

Η ΑΕΚ Β γνώρισε την ήττα από τα Χανιά με 0-1, σε ματς που διεξήχθη στο Σεραφείδειο, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Super League 2.

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου αναγκάστηκε να αγωνιστεί για ένα ολόκληρο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Αλέξανδρου Παρρά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ενώ είδε να καταλογίζεται σε βάρος της και ένα τουλάχιστον αυστηρό πέναλτι, το οποίο, όμως, απέκρουσε ο Παναγιώτης Γκίνης. Ωστόσο, δημιούργησε τις προϋποθέσεις να φτάσει στην ισοφάριση, χωρίς τελικά να τα καταφέρει.

ΑΕΚ Β: Γκίνης, Ντάικο, Τρούμπουλος, Παρράς, Σταμούλης, Γερολέμου, Σαμπανάτζοβιτς (55′ Ρουκουνάκης), Μπότος (80′ Σπυριδάκης), Χριστόπουλος Ευθ. (66′ Σκόνδρας), Γκολφίνος, Ζίνι.

ΧΑΝΙΑ: Καλογεράκης, Ρότσα, Γιαμπερέ, Κατσούρρι (81′ Μαρτσάκης), Μπάτζιος, Καμαρά (46′ Ναζίμ), Μπουρσέλης (68′ Κόλα), Μπουτσάκης (56′ Λεμονής), Τσέλιος, Μάναλης, Μανουσάκης (81′ Ζέκχοφ).