ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ

Έχασε βαθμούς ο Λεβαδειακός από τον ΠΑΟΚ, ο Διαμαντόπουλος “έσπρωξε” στη νίκη τον Ολυμπιακό

Δύο παιχνίδια τα οποία τα είχαν όλα. Πέναλτι, ανατροπές και γκολάρες.

Λεβαδειακός και ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας, σε αναμέτρηση για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο Άντονι Μπελμόντ, που είχε περάσει ως αλλαγή, χάρισε στον Λεβαδειακό το βαθμό στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ισοφαρίζοντας το τέρμα που είχε σημειώσει νωρίτερα ο Κάλεντ Νάρεϊ (73’) για τους Θεσσαλονικείς, ενώ το VAR πήρε πίσω το πέναλτι των Βοιωτών στο 97′ οι οποίοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία.

Την ίδια ώρα ο Ολυμπιακός με τη βοήθεια του διαιτητή Παπαδόπουλο που “έσπρωχνε” όσο μπορούσε νίκησε με ανατροπή τον ΟΦΗ στην Κρήτη με 2-1. Ασίστ του Χάμες και γκολ του Γκάρι το 1-1, ασίστ του Βαλμπουενά και γκολ του Μπακαμπού το 2-1, με τον ΟΦΗ να έχει προηγηθεί χάρη σε αυτογκόλ του Ντόι, που έκανε ντεμπούτο με τα ερυθρόλευκα. Απέκρουσε πέναλτι του Χάμες με το ένα χέρι ο Μανδάς κι ενώ το σκορ ήταν 1-0.