Το πήρε πάνω του ο Μαχαίρας, 1-0 η ΑΕΚ τον Απόλλωνα Σμύρνης σε φιλικό

Τη νίκη με 1-0 πήρε η ΑΕΚ απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης, σε φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Παρασκευής στο Σεραφείδειο γήπεδο των Σπάτων.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 50ο λεπτό ο Θεοδόσης Μαχαίρας, έπειτα από ωραία ενέργεια και σέντρα – σουτ από αριστερά, με τον Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς να έχει συμμετοχή στη φάση, καθώς μπήκε σε αυτήν για να πάρει την κεφαλιά, δεν τα κατάφερε για λίγο, όμως μπέρδεψε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ο Τζιμπρίλ Σιντιμπέ αγωνίστηκε για 72 λεπτά ως βασικός, δίνοντας στη συνέχεια τη θέση του στον Μουστακόπουλο.

ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Ραντόνια, Μουκουντί, Μήτογλου, Σιντιμπέ (72’ Μουστακόπουλος), Γιόνσον (58’ Σιμάνσκι), Φράνσον, Μουστακόπουλος (58’ Ελίασον), Άμραμπατ (29’ Γκατσίνοβιτς), Μαχαίρας (58’ Αραούχο), Χριστόπουλος Απ..

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.: Σόρτσαν, Κοροβέσης (29’ Οντόνε), Παπαγεωργίου, Τσαμούρης, Φατιόν, Ντομίνγκες, Λούχινγκερ, Λούι, Σίγκνεβιτς, Εσπάνια, Τσελεπίδης. Αγωνίστηκαν και οι Χαλίμι, Κρητικός, Ερέρα, Μωραΐτης.