Πρωταθληματικές κιτρινόμαυρες γροθιές

Με τον τίτλο της Πρωταθλήτριας και της πολυνίκη επιστρέφει από την Πάτρα η αποστολή της ΑΕΚ που διέπρεψε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων στην Πυγμαχία.

Οι… γροθιές της ΑΕΚ κατέκτησαν την κορυφή, με τους «κιτρινόμαυρους» όχι μόνο να γεμίζουν μετάλλια, αλλά παράλληλα να αναδεικνύονται και πολυνίκες του θεσμού. Η αποστολή του «Δικεφάλου» συμμετείχε με 3 αθλητές, εκ των οποίων άπαντες κατέκτησαν μετάλλιο!

Συγκεκριμένα, ο Βασίλης Κοντογεώργος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδος στην κατηγορία των 70 κιλών. Ο Αλέξης Κοντοπάνος κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 57 κιλά, πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις, ενώ στο βάθρο ανέβηκε και ο Χρήστος Κούρος, κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο στα 66 κιλά.

Την αποστολή συνόδεψαν ο Προπονητής, Πάνος Παπαδόπουλος, και ο Team Manager του τμήματος, Άκης Χαραλάμπους.

Η ΑΕΚ συγχαίρει θερμά τους αθλητές, τον προπονητή και τον υπεύθυνο του τμήματος για τη μεγάλη επιτυχία!