Φιλική νίκη της ΑΕΚ Β (2-1) επί του Παναθηναϊκού

Η ΑΕΚ Β νίκησε 2-1 τον Παναθηναϊκό Β σε φιλικό αγώνα στο Σεραφείδειο.

Η ΑΕΚ Β μπήκε δυνατά στον αγώνα και έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τους Γερολέμου (9′) και Κορομηλά (10′) που υποχρέωσαν τον αντίπαλο τερματοφύλακα Μαργκόνο σε δύσκολες αποκρούσεις, όμως στο 18′ ο Σταμούλης έκανε μια πολύ καλή ατομική προσπάθεια από τα δεξιά και πάσαρε στον Κοσίδη που με συρτό διαγώνιο σουτ μέσα στην περιοχή έκανε το 1-0.

Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 40′ μετά από σέντρα του Ματζουρανάκη από τα αριστερά, αρχική απόκρουση της άμυνας και άπιαστο σουτ του Ευθύμη Χριστόπουλου. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ρουκουνάκης είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι. Ο Παναθηναϊκός Β μείωσε στο 66′ με πλασέ του Τσιριγώτη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΕΚ Β: Θεοχάρης (75′ Μπαλαμώτης) Σταμούλης, Κώτσιος, Κορνέζος (41′ Κάτσικας) Ματζουρανάκης (60′ Παρράς) Ρουκουνάκης, Γερολέμου (60′ Πιτιλάκος) Πάπα (70′ Ιατρούδης) Κορομηλάς, Ευθ. Χριστόπουλος, Κοσίδης (24′ Γκολφίνος)

Παναθηναϊκός Β: Μαργκόνο (46’ Χατζηγιαννάκης), Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι (60’ Νταμπίζας), Αντωνίου (60’ Σαντικάι), Κούτσιας, Σερπέζης (46’ Δημητρίου), Θεοχάρης (46’ Ηλιάδης), Κρυπαράκος (46’ Καραμπάς), Αθανασακόπουλος (46’ Καρβούνης), Αλμπάνης (46’ Μαρτίνης), Μπιλάλ (46’ Τσιριγώτης).