Μεγάλη νίκη των Παίδων της ΑΕΚ

Σημαντική νίκη σημείωσε η ΑΕΚ επί του ΓΣ Κορωπίου Παπασιδέρης με 26-24 για την 6η αγωνιστική της Β’ Φάσης του Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παίδων.

Η «Ένωση» με πολύ καλή εμφάνιση, ειδικά μετά τα πρώτα 10 λεπτά, πήρε σημαντική διαφορά (7-3, 9-6). Οι «κιτρινόμαυροι» έφτασαν στο 14-9 του ημιχρόνου, ενώ στο β’ μέρος ανέβασαν τη διαφορά στα 6 τέρματα (17-11). Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 20-19, αλλά η εξαιρετική άμυνα των «κιτρινόμαυρων», τους κράτησε χωρίς γκολ για 10 λεπτά, φτάνοντας τελικώς στη νίκη με 26-24.

ΑΕΚ – ΓΣ Κορωπίου Παπασιδέρης 26-24

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-1, 7-3, 9-6, 12-9, 14-9 (ημ.), 17-11, 20-15, 20-19, 22-19, 24-19, 26-24.

ΑΕΚ (Σπύρος Μπαλωμένος): Βρεττός 4, Παπανικολάου, Σφακιωτάκης 7, Βούλγαρης 5, Ραράκος 3, Ρούτσιας 2, Μπίτζης 1, Κοτζιάς-Στάμου, Πολυμέρης, Παπαευθυμίου, Σεβαστάκης 1, Χαλκίδης, Τσιβιγιούρας, Λιάκος 3, Ιεσσαί, Τσέλιος.

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ (Ντράγκαν Γιάντσα): Ζιώγας, Πανουργιάς, Γιάντσα 7, Λίτσης 3, Σκουρλής 3, Γιαννακούρας 3, Καραγιάννης, Τάτσης, Καμαρινόπουλος 4, Παπαδόπουλος, Βαγγέλης, Ρισσάκης, Κορώνης, Κιούσης 3, Παπακώστας, Ιβάν 1.
Διαιτητές: Κινατζίδης-Φωτακίδης. Δίλεπτα: 2-5. Πέναλτι: 4/8-1/1.