Μεγάλο «διπλό» στα Βριλήσσια οι Έφηβοι

Με 31-27 πέρασαν από τα Βριλήσσια οι Έφηβοι της Ακαδημίας Χάντμπολ της ΑΕΚ για την 16η αγωνιστική της Α’ Φάσης του Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ.

To παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Η ομάδα του Αλέξη Αλβανού πήρε το αρχικό προβάδισμα με 2 τέρματα, το οποίο κατάφερε να διατηρήσει μέχρι το ημίχρονο (12-14). Οι γηπεδούχοι στο β’ μέρος, κυνήγησαν την ισοφάριση και την ανατροπή του σκορ, όμως τόσο η αμυντική λειτουργία του «Δικεφάλου», όσο και η επιθετική δεινότητα των Καλύβα, Πολυζωγόπουλου και Βαρδαξόπουλου διατήρησαν το προβάδισμα της ΑΕΚ, με το τελικό 31-27 να πανηγυρίζεται δεόντως.

ΕΣΝ Βριλησσίων – ΑΕΚ 27-31

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-5, 6-8, 8-10, 9-11, 12-14 (ημ.), 15-16, 17-19, 20-21, 22-24, 24-26, 27-31.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Αθανάσιος Τούτσης): Παπαδημητρίου 1, Λαουλάκος 3, Κυριακόπουλος, Ψαριανός, Χήνος 11, Στάθης 3, Σπύρου Γ. 1, Τουμαζής, Μαργέτης, Γκιλάκης 5, Χαλβατζής Φ. 1, Σφέτσιος, Χαλβατζής Σ. 2, Σπύρου Φ., Ματσούκης.

ΑΕΚ (Αλέξης Αλβανός): Βασιλακάκης, Βρεττός 2, Πολυχρόνης, Ματετζόγλου 1, Βούλγαρης, Πολυζωγόπουλος 7, Πάλλης, Παπαδόπουλος, Σφακιωτάκης, Χατζηπαυλής 2, Μπαρμπαρούσης, Καλύβας 9, Παππάς, Πούλης 2, Έγκαρχος, Βαρδαξόπουλος 8.
Διαιτητές: Χαραλαμπίδης-Δρακόπουλος. Δίλεπτα: 9-3. Πέναλτι: 4/6-5/6.