AEK ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ

Νίκησαν τα Βριλήσσια οι Έφηβοι

Τη νίκη με 32-21 πανηγύρισε η εφηβική ομάδα Χάντμπολ της ΑΕΚ κόντρα στα Βριλήσσια για την 7η αγωνιστική της Α’ Φάσης του Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ.

Η ομάδα του Αλέξη Αλβανού σημείωσε την 5η νίκη τους σε 6 αγώνες, συνεχίζοντας με αυτόν τον τρόπο τις καλές εμφανίσεις.

Οι «κιτρινόμαυροι» από το πρώτο κιόλας πεντάλεπτο προηγήθηκαν με 4-3 ενώ στο 10αλεπτο βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 6-3. Μέχρι το 20ο λεπτό οι Έφηβοι της «Ένωσης» είχαν διπλασιάσει τα τέρματά τους φθάνοντας στο 12-6, ενώ το τέλος του πρώτου μέρους βρήκε την ΑΕΚ να επικρατεί 16-11. Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του Αλβανού μπήκαν ακόμα καλύτερα πετυχαίνοντας στο πρώτο πεντάλεπτο 4 γκολ (20-12). Στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου είχαν πάρει προβάδισμα 9 γκολ (25-16) ενώ πέντε λεπτά πριν το τέλος έφθασε στα 10 γκολ η διαφορά (29-19). Το τελικό 32-21 αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του παιχνιδιού.

ΑΕΚ – Βριλήσσια 32-21

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 6-3, 9-5, 12-6, 14-7, 16-11 (ημ.), 20-12, 22-13, 25-16, 26-16, 29-19, 32-21.

ΑΕΚ (Αλέξανδρος Αλβανός): Βασιλακάκης, Βρεττός 1, Πολυχρόνης 2, Ματεντζόγλου 5, Ραράκος, Πολυζωγόπουλος 2, Πάλλης, Παπαδόπουλος, Σφακιωτάκης, Χατζηπαυλής 5, Μπαρμπαρούσης, Καλυβάς 13, Παππάς 1, Πούλιας, Βαρδάξογλου 3.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Θανάσης Τούτσης): Παπαδημητρίου, Λαουλάκος 1, Κυριακόπουλος, Ψαριανός, Χάνος 9, Στάθης 6, Σπύρου Γ., Μαγρέτης, Νεγρίν, Γκιλάκης 2, Χαλβατζής Φ., Ματτούκας, Σφέτζιος, Χαλβατζής Σ. 2, Σπύρου Κ. 1, Τσαγκαρινός.
Διαιτητές: Λεφάκης-Σπηλιωτάκος. Δίλεπτα: 2-3 Πέναλτι: 4/5-1/3.